کوفته تبریزی
کوفته تبریزی
کوفته تبریزی

طرز تهیه کوفته تبریزی

کوفته تبریزی

کوفته تبریزی

مواد لازم

 نیم کیلوگرم گوشت چرخ‌کرده
 یک پیمانه لپه پخته نیم‌کوب گردیده
 ۲ قاشق غذاخوری رب گوجه‌فرنگی
 نصف پیمانه برنج نیم‌پز گردیده
 ۲ عدد تخم مرغ درشت
 نصف پیمانه پیاز رنده گردیده
 نصف پیمانه تره و مرزه خرد گردیده
 ۲ قاشق غذاخوری روغن
 زردچوبه، نمک و فلفل سیاه

مواد داخل کوفته:

۲ قاشق غذاخوری پیاز سرخ گردیده
 نصف پیمانه مغزگردو خرد گردیده
 ۲ قاشق غذاخوری زرشک
 ۱ یا دو عدد تخم مرغ آب‌پز
 ۲ قاشق غذاخوری خلال بادام
 آلو قیصی در صورت تمایل

طرز تهیه

۱٫ در کاسه بزرگی گوشت چرخ‌کرده، پیاز رنده گردیده، تره، مرزه، تخم مرغ ها، لپه، برنج، نمک، فلفل و زردچوبه را مخلوط کنید. آنها را حدود ۵ تا ۶ دقیقه با گوشت‌کوب بکوبید تا مایع حالت چسبندگی پیدا کند.

۲٫ مایع گوشتی را کمی باز کنید و مواد داخل کوفته را درون آن قرار دهید. دست را با کمی آب خیس کنید تا مایع بة دست نچسبد. سپس آن را در دست گرد و توپی کنید.

۳٫ در یک قابلمه بزرگ، رب را داخل روغن تفت دهید. سپس ۳ پیمانه آب اضافه کنید و پس اَز جوشیدن، شعله را کم کنید و بة آرامی کوفته را داخل آن قرار دهید. ۱۰ دقیقه نخست نباید در قابلمه را بگذارید زیرا کوفته وا می رود. پس اَز آن شعله را کم کنید، در قابلمه را بگذارید و حدود یک ساعت بپزید.

نکته: گاهی کوفته را بة قدری بزرگ درست می کنند کة یک جوجه کامل داخل آن جا می گردد. در این صورت باید پارچه نازک سفیدی را داخل پیاله بزرگی بگذاریم و گوشت را داخل پارچه بة بزرگی همان پیاله بة شکل گرد آماده کنیم و در وسط گوشت، جوجه پخته استخوان گرفته و سایر مواد را قرار بدهیم. سر پارچه را گره بزنید و کوفته را با همان پارچه داخل آب و رب بگذارید تا پخته گردد.
موسسه ی میزبان با مجوز رسمی از سازمان فنی و حرفه ای کشور به طور قطعی از تاریخ نهم مهر ماه 1393 با برگزاری مراسم افتتاحیه که با حضور جمعی از مسئولین و روسای سازمان فنی و حرفه ای کاشان انجام شد ، فعالیت خود را آغاز نموده است. این موسسه دارای مجوز برای آموزش 10 استاندارد با کد بین المللی از سوی سازمان فنی و حرفه ای کشور است که برای هر دوره به طور مجزا گواهینامه بین المللی از سوی سازمان صادر می گردد.

عکس های پربازدید

  • میز شب یلدا-کد 527
  • سالاد سزار-کد 528
  • انواع کیک با تزیین خامه-کد 530
  • کد 456.حلوا لقمه ای با تزیین
  • 397.شارلوت رویال
  • 396.تارت کرم کاراملی
  • 543.کرم شکلاتی
  • 505.ژله خورده شیشه

ارسال پیام به ما