تخم مرغ پوشه
تخم مرغ پوشه
تخم مرغ پوشه

بهترین نوع تخم‌‌ مرغ را باید برای تهیه پوشه انتخاب کنیم تخم‌ مرغی که حجم زیادی سفیدی داشته باشد و تمایل خیلی کمی به جدا شدن سفید و زرده در آب داشته باشند.

تخم مرغ پوشه

تخم مرغ پوشه


بهترین نوع تخم‌‌ مرغ را باید برای تهیه پوشه انتخاب کنیم تخم‌ مرغی که حجم زیادی سفیدی داشته باشد و تمایل خیلی کمی به جدا شدن سفید و زرده در آب داشته باشند. تخم‌ مرغ بی‌کیفیت را اصلاً نمی‌توانید برای تخم‌ مرغ پوشه استفاده کنید. زیرا سفیده آن خیلی نازک و باریک است و به راحتی در آب پخش می‌شود.
بهترین حالت تخم‌ مرغ پوشه، حالتی است که سفیده به طور کامل دور زرده منسجم را گرفته باشد. استفاده از مقدار خیلی کمی سرکه می‌تواند کمک کند تا زرده از سفیده جدا نشود همچنین باعث می‌شود سفیده سفید رنگ‌ تر و لطیف‌ تر شود.
استفاده بیش از حد سرکه مالت (گندم) باعث بدرنگ شدن سفیده می شود، بهتر است مزه اصلی پوشه، مزه غالب سرکه باشد و از سرکه سفید استفاده کنید.

مواد لازم:
تخم مرغ 4 عدد
نان تست (آغشته به کره) 4 عدد
پنیر پارمزان (رنده شده) 50 گرم
 
طرز تهیه :
 
1.با دقت تخم‌ مرغ‌ها را یکی یکی در قابلمه ای حاوی آب و کمی سرکه بریزید. (حتماً آب در حد جوش باشد، ولی در حال جوشیدن نباشد و حباب های آن خیلی حرکت کنند درجه دمای آب بسیار مهم است)
2.در حدود سه تا چهار دقیقه تخم مرغ ها در آب نیم جوش قرار گیرند تا کمی سفت شوند؛
3.خیلی با دقت تخم مرغ ها را با کفگیر قاشقی سوراخ دار از قابلمه خارج کنید و داخل کاسه‌ای حاوی آب یخ قرار دهید.
4.در صورت نیاز سفیده را کمی مرتب کنید.
5.مجدداً در قابلمه‌ای حاوی آب داغ و نمک به مدت نیم تا دو دقیقه قرار دهید، با دقت با قاشق از آب خارج کنید و روی حوله کاغذی قرار دهید تا کمی خشک، سپس استفاده کنید.
6.نان را در ظرف مورد نظر قرار دهید؛
7.تخم‌مرغ داغ و کاملاً خشک شده را در ظرف قرار دهید و مقداری پنیر پارمزان روی آن ریخته و سرو کنید.

نکته :

تخم‌مرغ پوشه را می‌توانید روی برگ‌های اسفناج قرار دهید و سرو کرد.

 
موسسه ی میزبان با مجوز رسمی از سازمان فنی و حرفه ای کشور به طور قطعی از تاریخ نهم مهر ماه 1393 با برگزاری مراسم افتتاحیه که با حضور جمعی از مسئولین و روسای سازمان فنی و حرفه ای کاشان انجام شد ، فعالیت خود را آغاز نموده است. این موسسه دارای مجوز برای آموزش 10 استاندارد با کد بین المللی از سوی سازمان فنی و حرفه ای کشور است که برای هر دوره به طور مجزا گواهینامه بین المللی از سوی سازمان صادر می گردد.

عکس های پربازدید

  • میز شب یلدا-کد 527
  • سالاد سزار-کد 528
  • انواع کیک با تزیین خامه-کد 530
  • کد 456.حلوا لقمه ای با تزیین
  • 397.شارلوت رویال
  • 396.تارت کرم کاراملی
  • 543.کرم شکلاتی
  • 505.ژله خورده شیشه

ارسال پیام به ما