مربای توت فرنگی
مربای توت فرنگی
مربای توت فرنگی

طرز تهیه مربای توت فرنگی

مربای توت فرنگی

مربای توت فرنگی

مواد اولیه

توت فرنگی250 گرم

شکر (نرم و دانه ریز) 250 گرم

آب لیموترش تازه1 قاشق سوپ خوری

وانیل شکری2/1 قاشق چای خوری

 

طرز تهیه

 برگ توت فرنگی ها را جدا کرده و توت فرنگی ها را در ظرف مناسبی حاوی آبِ سرد بریزید تا شن های موجود در آن ته نشین شود. پس از دو دقیقه، توت فرنگی ها را با دست از آب خارج کرده و در آبکش بریزید تا آبِ آن ها کاملاً گرفته شود؛ در ظرف شیشه ای شکر را لابه لای توت فرنگی ها ریخته و به مدت 24 ساعت در یخچال قرار دهید تا آب بیندازد؛ پس از این مدت، مخلوط توت فرنگی را بدونِ در، به مدت پنج دقیقه در مایکروویو با حداکثر قدرت قرار دهید تا جوش آید، در طی این مدت، آن را با قاشق، چند بار هم بزنید؛ زمانی که جوش آمد، آب لیموترش را به آن افزوده و بگذارید مربا، به مدت 10 دقیقه دیگر، در مایکروویو با همان قدرت بماند تا کاملاً غلیظ شود. پس از غلیظ شدنِ مربا، آن را از مایکروویو خارج کرده، وانیل را به آن افزوده، سپس در ظرف شیشه ای استریل شده بریزید و در دمای محیط قرار دهید تا کاملاً سرد شود. درِ آن را محکم ببندید و در یخچال قرار دهید.

 

نکته

برای اطمینان از پخت و غلظت مربا، یک قاشق سوپ خوری از شربت مربا را در ظرف کوچکی حاوی آبِ سرد بریزید و بگذارید به مدت دو تا سه دقیقه بماند، سپس ظرف را کج کنید، درصورتی که شربتِ مربا به شکل لایه ای چین خورده، روی آب قرار گرفت، مربا آماده است. در غیر این صورت، مجدداً مربا را به مدت دو تا سه دقیقه در مایکروویو با حداکثر قدرت، قرار دهید تا کاملاً قوام آمده و غلیظ شود
موسسه ی میزبان با مجوز رسمی از سازمان فنی و حرفه ای کشور به طور قطعی از تاریخ نهم مهر ماه 1393 با برگزاری مراسم افتتاحیه که با حضور جمعی از مسئولین و روسای سازمان فنی و حرفه ای کاشان انجام شد ، فعالیت خود را آغاز نموده است. این موسسه دارای مجوز برای آموزش 10 استاندارد با کد بین المللی از سوی سازمان فنی و حرفه ای کشور است که برای هر دوره به طور مجزا گواهینامه بین المللی از سوی سازمان صادر می گردد.

عکس های پربازدید

  • میز شب یلدا-کد 527
  • سالاد سزار-کد 528
  • انواع کیک با تزیین خامه-کد 530
  • کد 456.حلوا لقمه ای با تزیین
  • 397.شارلوت رویال
  • 396.تارت کرم کاراملی
  • 543.کرم شکلاتی
  • 505.ژله خورده شیشه

ارسال پیام به ما