چگونه سبزیجات خرد شده را برای چند روز نگهداری کنید؟(بخش اول)
چگونه سبزیجات خرد شده را برای چند روز نگهداری کنید؟(بخش اول)
چگونه سبزیجات خرد شده را برای چند روز نگهداری کنید؟(بخش اول)

چگونه سبزیجات خرد شده را برای چند روز نگهداری کنید؟(بخش اول)

  • 1396/02/18

چگونه سبزیجات خرد شده را برای چند روز نگهداری کنید؟(بخش اول)

 

سبزیجات ریشه ای

سبزیجات ریشه ای مثل سیب زمینی، هویج و تربچه اگه فورا استفاده نشن، خشک میشن. اگه اونا رو خرد کردین و نمیخواین ازشون استفاده کنین، داخل یه کاسه آب بذارین تا خشک نشن و البته در مورد سیب زمینی این کار از اکسیداسیون اش جلوگیری میکنه. این سبزیجات رو داخل یخچال نگهداری کرده و در یک روز مصرفش کنین.

سبزیجات برگ دار

برای نگهداری سبزیجات برگ داری مثل کاهو،اسفناج، گشنیز و شنبلیله، برگ ها رو از ساقه جدا کرده و تکه های خراب و برگ های پژمرده رو دور بندازین. اگه فکر می کنین که باید برای چند روز نگهشون دارین پس نباید بشورینشون. اونا رو در یه پارچه نازک گذاشته و در یخچال بذارین. سعی کنین طی دو روز ازشون استفاده کنین.

خود فرنگی

نخود فرنگی رو در یه ظرف دربسته گذاشته و در یخچال نگهداری کنین. نخود فرنگی میتونه برای شش ماه در یخچال بمونه، اما اگه میخواین خیلی بیشتر نگهش دارین، ظرف رو داخل فریزر بذارین.

گوجه فرنگی

توصیه میشه که گوجه خرد شده رو نگه ندارین، چون نرم و له میشه. سعی کنین تا جایی که میشه گوجه تازه مصرف کنین. در هر حال، اگه باید از یه بخش گوجه استفاده کنین، قسمت دیگه رو در یه بشقاب کوچیک بذارین طوری که سمت بریده شده ی اون به سمت بشقاب باشه و بعد روی بشقاب رو با یه کاسه بپوشونین.

پیاز

بعد از بریدن پیاز، اون رو در یه ظرف دربسته ریخته و در یخچال بذارین. پیاز زود بو میگیره پس بهتره در عرض یک روز ازش استفاده کنین.

زنجبیل

زنجبیل رو پوست کنده و خرد کنین، تکه ها رو در یه ظرف دربسته ریخته و در یخچال بذارین، سعی کنین در عرض پنج روز حتما ازش استفاده کنین.

سیر

شما میتونین سیر رو خرد کرده و برای دو روز در یخچال نگهش دارین. همچنین یک سیر کامل رو میتونین در یه ظرف دربسته گذاشته و برای مدت طولانی تری در فریزر نگهداریش کنین.

خیار

خیار خرد شده رو در یه ظرف دربسته گذاشته و میتونین برای سه روز در یخچال نگهش دارین، اگه فکر میکنین خشک میشه، چند قطره آب روش بپاشین و مرطوب نگهش دارین.

گل کلم

گل کلم رطوبتش رو به سادگی از دست نمیده، اما توصیه میشه بعد از اینکه خردش کردین اون رو در یه ظرف دربسته گذاشته و داخل یخچال نگهداری کنین.

 ادامه دارد ...
موسسه ی میزبان با مجوز رسمی از سازمان فنی و حرفه ای کشور به طور قطعی از تاریخ نهم مهر ماه 1393 با برگزاری مراسم افتتاحیه که با حضور جمعی از مسئولین و روسای سازمان فنی و حرفه ای کاشان انجام شد ، فعالیت خود را آغاز نموده است. این موسسه دارای مجوز برای آموزش 10 استاندارد با کد بین المللی از سوی سازمان فنی و حرفه ای کشور است که برای هر دوره به طور مجزا گواهینامه بین المللی از سوی سازمان صادر می گردد.

عکس های پربازدید

  • میز شب یلدا-کد 527
  • سالاد سزار-کد 528
  • انواع کیک با تزیین خامه-کد 530
  • کد 456.حلوا لقمه ای با تزیین
  • 397.شارلوت رویال
  • 396.تارت کرم کاراملی
  • 543.کرم شکلاتی
  • 505.ژله خورده شیشه

ارسال پیام به ما